Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakim miejscu nabywać biżuterię?

Kształt ludzkich rąk, rozstaw palców, pobudza do umieszczania na nich dekoracji, czyli pierścieni, pierścionków oraz obrączek. Biżuterię na palcach u rąk od najdawniejszych czasów nosili zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie zawsze miała ona jedynie funkcje dekoracyjną, często pierścienie i sygnety nosiły znaczenie symboliczne, były oznaką dostojeństwa oraz władzy, jak pierścionki książęce czy też dostojników kościoła.

Pospolite, damskie pierścionki były mniej rozbudowane oraz służył zwłaszcza jako ozdoba czy też oznaka stanu cywilnego kobiety – zobacz pierścionek Zgierz. Męskie pierścienie-sygnety posiadały w miejscu oczka szlachetny kamień lub też kruszec opracowany w formie rodowego herbu szlacheckiego, jaki początkowo służył do stemplowania korespondencji – odciskano wytłoczony na sygnecie herb w ciepłym laku, który zamykał list. Do tej pory istnieje pewien typ snobizmu na szlachectwo, choć obecnie nie ma ono niemalże jakiegokolwiek znaczenia. Osoby chcące zaznaczyć własne szlacheckie pochodzenie noszą na palcu pierścień z herbem, niekoniecznie swoim.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY