Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak dobrze się przygotować do hodowli żółwia w domu

Hodowanie gadów cieszy się rosnącą popularnością, dlatego też w sklepach zoologicznych od jakiegoś czasu zaczęły się pojawiać rozmaite akcesoria do nich. Szczególnie często wybierane są żółwie, jakie nie budzą takiej obawy jak węże, a są dość łatwe i niedrogie w hodowli. Zainteresowani tymi zwierzętami wybierać mogą wśród kilku różnych gatunków, różniących się wyglądem i wymaganiami. Po pierwsze trzeba się zdecydować, czy taki żółw ma być tylko lądowy, czy jednak też wodny.

Przy drugim rozwiązaniu trzeba będzie pomyśleć o zapewnieniu mu odpowiedniego miejsca na kąpiele, jakie spełniać powinno potrzeby zwierzaka. W pierwszej kolejności dotyczyć to będzie temperatury, bo niektóre gatunki pochodzą z cieplejszych miejsc i niewykluczone że potrzebne będzie załatwienie ogrzewania. Kupując terrarium z wyposażeniem dla żółwia trzeba zwrócić odpowiednią uwagę na jego rozmiar.

Najlepiej jeśli całkowita powierzchnia będzie mniej więcej dziesięć razy większa niż wielkość całej skorupy, lecz trzeba to liczyć dla żółwia dorosłego. Najlepiej od razu postawić na kupno takiego, jak ma być docelowo, niż co dwa lata odwiedzać terrarium sklep jedynie po to aby kupić coś większego. W przypadku żółwi lądowych na spód należy ułożyć materiał, który będzie odpowiedni do danego gatunku. Żółwie wodno-lądowe muszą też mieć odpowiednie miejsce z woda, w jakim mogą się całe zanurzyć i trochę popływać. Koszt zakupu i urządzenia terrarium raczej nie przekroczy tysiąca złotych, nie będzie również dużego problemu z jego czyszczeniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY