Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Rehabilitacja ortopedyczna w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic realizowana jest wtedy, gdy po wywiadzie lekarskim specjalista wywnioskuje, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. Podczas rozmowy wzięte pod uwagę są czynniki do jakich zaliczają się: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, brane leki, przebyte wcześniej hospitalizacje i operacje, kontuzje z lat poprzednich. Podczas konsultacji ma miejsce także ocena siły mięśniowej pacjenta i może być zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje odnoszące się do wielu dziedzin zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywracać sprawność w zakresie układu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywrócenia kompletnej sprawności po kontuzjach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, bądź obniżenia czucia schorzeń w wypadku bólu i dyskomfortu. Abstrahując od tego, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić funkcję układu ruchu. Fizjoterapeuci przygotują tempo i zakres treningów indywidualnie dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmocni słabsze mięśnie, przywróci zakres ruchu, a także poprawi całą sprawność. W Sports Medic może również odbyć się rehabilitacja pacjentów po operacjach, bazująca na na zastosowaniu się do rekomendacji ortopedów i wracaniu do standardowego trybu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także korzystać sportowcy po przeżytych kontuzjach. Można na fizjoterapię trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Na dodatek, choroby w takiej placówce leczone są też z zastosowaniem iPRF w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W placówce wykonywane są też badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, bazujące na ocenie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem USG bioderek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY