Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ptak Roku: plebiscyt który ma za zadanie rozpoznawanie ptaków żyjących w Polsce

Idea promowania ptactwa żyjącego w Polsce, jak i rozszerzania wiadomości o przyrodzie to coś, co jest koncepcją konkursu Ptak Roku. W tegorocznej edycji wybrane są takie ptaki polskie jak: bażant, gajówka, Saxicola rubicola, Regulus regulus, przepiórka, Luscinia megarhynchos, trzcinniczek, Vanellus vanellus, jarzębatka, kowalik, oknówka, puszczyk, Chroicocephalus ridibundus, Hippolais icterina, czubatka, jerzyk, lerka, potrzos, raniuszek oraz Anthus pratensis.

Witryna nie tylko prezentuje konkurs oraz wskazuje na to, jakie z gatunków ptaków są do wybrania. Można także pokrótce poszerzyć własną bazę wiedzy o całej planecie, czytając profile pozostałych gatunków, a nie jedynie tych, które uczestniczą w konkursie. Każdy gatunek jest nad wyraz precyzyjnie opisany.

Opisy zawierają: wygląd, lokalizację, informacje w temacie odżywiania, tryb postępowania, jak i parę ciekawostek. Do wszystkich opisów dołączone są fotografie oraz źródła. Użytkownicy sieci mają możliwość wobec tego odnieść się do pozostałych pozycji, żeby rozszerzać dalej swoją bazę wiedzy. W plebiscycie od 3 lat wygrały gatunki ptaków jakimi są: trznadel zwyczajny, słowik szary a także Oriolus oriolus. W czasie plebiscytu dana osoba może wybrać tylko jeden gatunek ptaka w czasie całego roku. Potem głosy są zliczane automatycznie. Każdego roku znacznie więcej użytkowników sieci przekazuje głosy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY